XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne w przyszłą niedzielę.
  2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.
  3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, który w tym tygodniu ofiarujemy w int. misji św. i o ustanie zarazy. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
  4. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na prace w naszych kościołach. Bóg zapłać!
  5. Bóg zapłać za sprzątanie naszych kościołów i za złożone ofiary. Dziękuje p. Romanowi za naprawienie chorągwi pogrzebowej.
  6. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki roczne i jednorazowe.
  7. Przypominam o noszeniu maseczek w kościele w czasie nabożeństw.

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Poniedziałek godz. 16.00…+Franciszek FARJON z żoną +Czesławą

Wtorek           godz. 16.00…++Józef i Anna LEGUTKO; zm. siostry: ++Teresę i Stanisławę i zm. braci: Wojciecha i Andrzeja

Środa             godz. 16.00…+Stanisława LUBERDA / greg./

Czwartek       godz. 16.00…++Józef i Anna LEGUTKO; zm. siostry: ++Teresę i Stanisławę i zm. braci: Wojciecha i Andrzeja

Piątek             godz. 16.00…+Józef MAZIA od wnuków

Sobota           godz. 16.00…+Józef MAZIA od rodziny z Wróżenic

Godz.           7.00…+Józef WÓJCIK w 2 r. śm.; ++Helena i Bolesław KOLASA

12.00…+Tadeusz KOLEGOWICZ z synową +Beatą i zm. w rodz: SENDOR, HYRC i KOLEGOWICZ

Poniedziałek   godz. 18.30…+Stanisława LUBERDA / greg./

Środa             godz. 18.30…+Józef MAZIA od syna Michała i córki Małgorzaty

Piątek             godz. 18.30 …+Stanisława LUBERDA / greg./

NIEDZIELA   25.10.2020

Godz. 10.30…+Jan KUBIŃSKI w 12 r. śm.

16.30…RÓŻANIEC

17.00…+Józef MAZIA od Marii Kwater

Wtorek           godz. 17.30…+Stanisława LUBERDA / greg./

Czwartek       godz. 17.30…+Stanisława LUBERDA / greg./

Sobota           godz. 17.30…+Stanisława LUBERDA / greg./

Godz.   9.00…+Stanisława LUBERDA / greg./

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy XX Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) - w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową - dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
2.  W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
3.  Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszam.
4.  W przyszłą III-cią niedz. m-ca Rada Parafialna będzie przyjmowała ofiary na prace w naszych kościołach. Bóg zapłać!
5. Przypominam o obowiązku noszenia maseczek.
6.  Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki  listopadowe  i roczne  w kancelarii  parafialnej   lub  w zakrystii.   Kartki  na wypominki do zabrania sprzed ołtarza.   Prosimy też o zrobienie porządku na grobach na naszym cmentarzu ł w kaplicy cmentarnej.
7.  Poświęcenie różańców dzieci I-szo komunijnych jutro w Kościelnikach o godz. 18.30 na różańcu.
8. Dziękuję za sprzątanie naszych kościołów i za złożone ofiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•     13 X - bł. Honorat Koźmiński, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
•     15 X - św. Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, mistyczka.
•     16 X - św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
•     17 X - św. Ignacy Antiocheński (fok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana, jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Porządek Mszy Świętych - okres zwykły