ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi.
  1. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Zapraszamy na zakończenie Starego Roku: w Górce o godz. 16.00 i na Wolicy o godz. 17.00. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną w Nowym 2020 Roku.
  1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi. Chorych odwiedzę dopiero w I-szy piątek lutego.
  1. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę, ale przypominam, że od Nowego Roku na Wolicy jest tylko Msza św. O godz. 9.00, a ostatnia Msza św. jest w Kościelnikach o godz. 17.00!
  1. Bóg zapłać za sprzątanie naszych kościołów. Czytajmy prasę religijną.
  1. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

Ze względu na pogrzeb w poniedziałek, kolęda na Wolicy zostaje odwołana. Rodziny te odwiedzę po Nowym Roku w czwartek.

Czwartek 02 stycznia 2020 r..- od godz. 9.00– ul. Nadwodna/od wału/, Brzeska i Drożyska, do p. Postolskich.

Piątek 03 stycznia - od godz. 9.00 - lewa str. Ul. Brzeskiej, od p. Wach, ul. Szlifierska do p. Lorek.

Sobota - 04 stycznia - od godz.9.00 – ul. Kontryma, ciąg dalszy ul. Brzeskiej /lewa strona/, Betonowa, Wiązowa, do p. Daniec.

Wtorek – 07 stycznia – od godz. 9.00 - od Cła, prawa str. ul. Brzeskiej, Zakępie, do p. Nagięć

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

GÓRKA KOŚCIELNICKA

Poniedziałek godz. 16.30…+Jacek GĘBALA od siostry Katarzyny

STARY ROK

Wtorek          godz. 16.00…+Kazimierz KANIA od wnuka Michała z żoną i dziećmi

NOWY ROK

Środa             godz. 7.00…+Kazimierz KANIA od rodz. Kowaczów

                                 12.00…+Józef ŁOBODA

Czwartek       godz. 16.30… +Antoni WIĘZIK/greg./

Piątek            godz. 16.30… +Antoni WIĘZIK/greg./

Sobota           godz. 16.30…+Jacek GĘBALA od chrześniaczki Magdaleny z rodz.

NIEDZIELA 05.01. 2020

Godz. 7.00…+Kazimierz KANIA od rodz. Gryma z Górki

                     12.00…+Mieczysław KWATERA w 12 r. śm. z rodzicami: ++Marią i Władysławem

 

KOŚCIELNIKI

Poniedziałek   godz. 19.00…+Kazimierz KANIA od sąsiadów Pieczonków

NOWY ROK

Środa             godz. 10.30…+Stanisław WOJTASZEK w 15 r. śm.

                       godz. 17.00…+Antoni WIĘZIK/1 greg./

Piątek             godz. 19.00…+Kazimierz KANIA od Koła Emer.  i Renc. z Kościelnik

NIEDZIELA               05.01.2020

Godz. 10.30…+Agata KAWULA w 2 r. śm. od męża i dzieci;

                         ++Janina i Marian KAWULA

           17.00…+Antoni WIĘZIK /greg./

 

WOLICA
STARY ROK

Wtorek           godz. 17.00…+Stanisława LUBERDA od Zofii Pietras i Marii Szeląg

NOWY ROK      

Środa             godz. 9.00…+Stanisława LUBERDA od córki Wandy z synem Krzysztofem

Czwartek       godz. 18.00…+Stanisława LUBERDA od wnuczki Katarzyny z rodz.

Piątek            godz. 18.00…Za dusze wypominane w wypominkach rocznych

Sobota            godz. 18.00…+Antoni WIĘZIK /greg./

NIEDZIELA 05.01.2020                            

Godz.   9.00…+Stanisława LUBERDA od córki Zofii

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

  1. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Po Mszach św. poświęcimy owies do siewu. W piątek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie błogosławimy wino. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników.
  1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Uniwersytetu J.P II i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.
  1. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

PORZĄDEK KOLĘDY:

Sobota 28 grudnia – od godz. 9.00 - ul. Igołomska od p. Sajak w str. Cła, ul. Wiewiórcza i z powrotem ul. Igołomska do p. Hańkowskich.

Poniedziałek 30 grudnia - od godz. 9.00 – ul. Nadwodna/od wału/, Brzeska i Drożyska, do p. Postolskich.

Porządek Mszy Świętych - okres zwykły

Niedziela

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 07.00


KOŚCIELNIKI - godz. 10.30, 12:00 i 17.00


WOLICA - godz. 09.00


Poniedziałek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Wtorek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00


Środa

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Czwartek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00


Piątek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.00

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Sobota

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00

 

Liturgia

Wesprzyj nasze dzieło. Numer konta: 16 1020 2906 0000 1402 0013 6572

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com