XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych”, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych.
  1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  1. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
  1. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Niech w tych dniach nie zabraknie modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  1. Dziękuję rodzinom za sprzątanie naszych kościołów i za ofiary. Serdeczne Bóg zapłać p. Józefowi Gawłowi za pracę koparką na parkingu przy zabytkowym kościele i p. Jarosławowi Krok za prace przy monitoringu w Górce. Dziękuję także paniom z Koła Emer. i Renc. z Kościelnik za posprzątanie kaplicy na cmentarzu, a druhom Strażakom za zamontowanie znaków w Górce.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża ;
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours;

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

GÓRKA KOŚCIELNICKA

Poniedziałek    godz.16.30…+Tadeusz BEBAK od rodz. Żurek i Wiercigroch z Bielska Białej

Wtorek           godz. 16.30…+Tadeusz BEBAK od koleżanek córki Anny z rodzinami

Środa               godz. 16.30…++Marcin i Danuta SONIK

Czwartek         godz. 16.30…+Tadeusz BEBAK od sąsiadów Sznajderów

Piątek           godz. 16.30…+Helena GURGUL/greg./

Sobota             godz. 16.30…+Katarzyna ŚCIBOROWSKA w 16 r. śm;

                                               +Dawid KANIA w 6 r. śm. z ojcem +Pawłem

NIEDZIELA     12.11. 2017

Godz.     7.00…+Stanisław DZIURA imieninowa z żoną +Janiną

Godz.  12.00…+Maria ZAJĄC                                        

KOŚCIELNIKI

Poniedziałek    godz. 19.00…+Helena GURGUL/greg./

Środa               godz. 19.00…+Helena GURGUL/greg./

Piątek               godz. 19.00…+Maurycy BUDZEŃ od rodziny

NIEDZIELA 12.11.2017

Godz. 10.30…++Anna,Józef i Zygmunt NIEDOPAD

Godz. 18.30…+Stanisław MOKSA imieninowa

WOLICA

Wtorek           godz. 18.00…+Helena GURGUL/greg./

Czwartek       godz. 18.00…+Helena GURGUL/greg./

Sobota          godz. 18.00…+Helena GURGUL/greg./

NIEDZIELA 12.11. 2017 r.

Godz. 9.00…+Michał KATARZYŃSKI od Róży Różańcowej z ul. Bartniczej

Godz. 17.00…+Helena GURGUL/greg./

Porządek Mszy Świętych - Wielki Post

Niedziela

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 07.00 i 12.00


KOŚCIELNIKI - godz. 10.30 i 16.00 /Gorzkie Żale + Msza Św./


WOLICA - godz. 09.00


Poniedziałek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Wtorek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00


Środa

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Czwartek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00


Piątek /Droga Krzyżowa i Msza Święta/

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.00

KOŚCIELNIKI - godz. 18.30

WOLICA - godz. 17.30


Sobota

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00

 

Wesprzyj nasze dzieło. Numer konta: 16 1020 2906 0000 1402 0013 6572

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com