NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY           

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  1. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania i trasy przejścia, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

       Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na Boże Ciało w tych miejscach, jak w ubiegłym roku. Proszę o zaangażowanie się współmieszkańców. Zapraszamy do przygotowania i niesienia feretronów i chorągwi. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i panie ze świecami gromnicznymi koło Najświętszego Sakramentu. Prosimy także Druhów Strażaków, jak co roku do pomocy i zabezpieczenia trasy. Prosimy też Panów do niesienia baldachimu na procesji. Wszyscy weźmy udział w naszych procesjach Eucharystycznych, na Wolicy po Mszy św. o 8.30., a w Kościelnikach po Mszy św. o godz. 10.30. W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała”, będzie odprawiana codziennie Msza św. i procesja Eucharystyczna dookoła naszych kościołów. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

  1. W przyszłym tygodniu przypada III niedziela miesiąca, Rada Parafialna będzie przyjmowała dobrowolne ofiary na dalsze inwestycje w naszych Kościołach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne ,,Bóg zapłać’’.
  1. Pragnę złożyć w imieniu swoim i p. Beaty Wójcik oraz jej najbliższych gorące podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na wsparcie jej leczenia. Dar waszego serca to kwota 18708 zł. i 90 groszy. Niech Bóg wszystkim ofiarodawcom stokrotnie wynagrodzi. Bóg zapłać!
  1. Bóg zapłać za sprzątanie naszych świątyń.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 VI – św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau;
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski, zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”;

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

GÓRKA KOŚCIELNICKA

Poniedziałek  godz.16.30…O zdrowie i błog. Boże w rodz. Barbary i Andrzeja

Wtorek           godz. 16.30…+Antoni KUBICA z ojcem i teściem; +Antonina ŚWIERCZEK; +Antonina PALICHLEB; +Antoni DOBIJA; +Antoni KRZESZOWSKI

Środa             godz. 16.30…Dantis

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA I KRWI

Czwartek         godz. 7.00…+Bronisław MICHNO i zm. w rodz.

                                  12.00…++Jadwiga i Stanisław KANIA

Piątek             godz. 16.30…Dantis

Sobota             godz. 16.30…++Wanda i Mieczysław ZARĘBA; +Zofia SOCZEK                            

NIEDZIELA     18.06. 2017

Godz.   7.00…+Stanisław PIECZONKA od wnuczek Ani i Kasi

Godz. 12.00…++Anna i Mieczysław KIJANIA w 34 r. śm.

KOŚCIELNIKI

Poniedziałek    godz. 19.00…+Adolfina KALISZ od Maryli i Tadeusza Pietruszków z rodz.

Środa              godz. 19.00…++Jan i Aniela ZAJĄC w r. śm.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA I KRWI

Czwartek         godz. 10.30…++Jan i Marcjanna GRZYB z c. +Heleną i synami:++Janem, Michałem, Marianem i Bolesławem

                                    18.30…+Jacenty DZYURA od bratanka Artura z żoną i dziećmi

Piątek               godz. 19.00 …++Edward, Andrzej i Bolesława ADAMCZYK

Sobota             godz. 19.00…O zdrowie i Błog. Boże dla Stanisławy

NIEDZIELA 18.06.2017

Godz. 10.30…++Czesław, Eugenia i Mikołaj ŁOBODA; +Stanisław ŻUWAŁA

Godz. 18.30…+Jadwiga BĄK; +Władysława i Andrzej KACZMARCZYK

WOLICA

Wtorek           godz.18.00…++Antoni i Karolina SZELĄG i zm. w rodz.

                     UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA I KRWI

Czwartek       godz. 8.30…+Stanisław PIETRAS z s. +Andrzejem

                               17.00…+Paweł POLAK i +Józef WOLSKI

Piątek                     18.00… Dantis

Sobota           godz.18.00… Dantis

NIEDZIELA 18.06. 2017 r.

Godz.   9.00… W 40 Roczn. Ślubu JACENTEGO i ELŻBIETY, dziękcz., o zdrowie i Boże błog. – od synów Michała i Łukasza z rodz.

Godz. 17.00…W 25 Roczn. Ślubu AGNIESZI i ANDRZEJA, dziękcz., o zdrowie i błog. Boże w dalszym życiu

Porządek Mszy Świętych - Wielki Post

Niedziela

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 07.00 i 12.00


KOŚCIELNIKI - godz. 10.30 i 16.00 /Gorzkie Żale + Msza Św./


WOLICA - godz. 09.00


Poniedziałek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Wtorek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00


Środa

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Czwartek

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00


Piątek /Droga Krzyżowa i Msza Święta/

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.00

KOŚCIELNIKI - godz. 18.30

WOLICA - godz. 17.30


Sobota

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.30

WOLICA - godz. 18.00

 

Wesprzyj nasze dzieło. Numer konta: 16 1020 2906 0000 1402 0013 6572

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com