VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj po Mszach św. wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i 40-to godzinne nabożeństwo. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 1. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.
 1. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
 1. Dzisiaj III-a niedz. m-ca lutego. Rada Parafialna Przyjmuje ofiary na prace w naszych kościołach za które wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Dziękujemy również wszystkim sprzątającym nasze kościoły.

 1. W przyszłą niedzielę fundacja „Dobrosław” będzie zbierała dobrowolne ofiary na rehabilitację 10-letniego Szymona z zanikiem mięśni.

6.W środę /19.02.br/ o godz 18.00 w Kościelnikach spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a w piątek /21.02.br./ w Kościelnikach o godz. 18.00 - spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.

            

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

GÓRKA KOŚCIELNICKA

Poniedziałek godz. 16.30…+Mariusz ZAJĄC od wujka Staszka z Karniowa z rodz.

Wtorek           godz. 16.30… +Czesław GAUDYN od rodz. Król

Środa              godz. 16.30…Za zm. w rodz: SKÓRNÓG i CETNAROWSKICH

Czwartek       godz. 16.30… +Czesław GAUDYN od kuzynki Eli z rodz.

Piątek             godz. 16.30…+Maria ŁOBODA w 6 r. śm.

Sobota            godz. 16.30…+Mariusz ZAJĄC od kuzynki Agaty z rodz.

NIEDZIELA 23.02. 2020

Godz. 7.00… +Czesław GAUDYN od Teresy i Józefa Krochmal z rodz.

                        12.00…+Piotr ŻUWAŁA w 20 r. śm.; +Albina ŻUWAŁA, +Zygmunt WÓJCIK

 

KOŚCIELNIKI

Poniedziałek   godz. 19.00…+Stanisława LUBERDA od Krystyny Wójcik z rodz.

Środa           godz. 19.00…+Stanisława LUBERDA od Marii i Jerzego Sieja

Piątek             godz. 19.00…+Czesław GAUDYN od wspólnoty pielgrzymkowej

NIEDZIELA   23.02.2020

Godz. 10.30…+Władysław WÓJCIK w 4 r. śm.

           17.00…+Małgorzata GRZANKA-imieninowa, +Władysław GRZANKA

WOLICA

Wtorek           godz. 18.00 …+Stanisława i Jan DZIADUR      

Czwartek       godz. 18.00…+Mariusz ZAJĄC od kuzynek z Niepołomic

Sobota           godz. 18.00…+Stanisława LUBERDA od rodz. Gaweł z Wolicy

NIEDZIELA 23.02.2020                             

Godz.   9.00…+Leon BARAN w 3 r. śm. z żoną +Stanisławą

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Pamiętajmy dzisiaj szczególnie o tym, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia i umacnia swoja wiarę.
 2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami XXVIII Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszej Parafii Mszę Świętą z namaszczeniem chorych będziemy sprawowali w Górce o godz. 16.30. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 1. W przyszłą III-ą niedz. Rada Parafialna będzie przyjmowała ofiary na prace w naszych kościołach. Bóg zapłać!
 1. Dziękuję także za sprzątanie naszych kościołów i za złożone ofiary. Czytajmy prasę religijną! Bóg zapłać za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych w naszych kościołach!
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Modlimy się o dobre i owocne przeżycie Wielkiego Postu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
 • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

GÓRKA KOŚCIELNICKA

Poniedziałek godz. 16.30… +Czesław GAUDYN od dyrekcji i pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie

Wtorek           godz. 16.30…+Mariusz ZAJĄC od rodziców

Środa             godz. 16.30… +Czesław GAUDYN od rodz. Jałowców

Czwartek      godz. 16.30… wg. int. ofiarodawcy

Piątek            godz. 16.30…+Mariusz ZAJĄC od braci

Sobota          godz. 16.30… +Czesław GAUDYN od wujka Józefa z rodz.

NIEDZIELA 16.02. 2020

Godz. 7.00…+Krystyna SYGUŁA

12.00…++Józefa i Mieczysław KATARZYŃSCY

 

KOŚCIELNIKI

Poniedziałek   godz. 19.00…+Czesława KUBIK w 1 r. śm.

Środa             godz. 19.00…+Władysław ZIELIŃSKI od najbliższej rodziny.

Piątek             godz. 19.00…+Stanisław KORDAŚ od żony i córek z rodzinami

NIEDZIELA   16.02.2020

Godz. 10.30…+Zbigniew DURAS, zm. w rodz: DURAS i NAZIMEK

           17.00…++Władysław i Henryk z rodzicami: +Franciszką i Wojciechem DYRGA

WOLICA

Wtorek           godz. 18.00 …+Stanisława LUBERDA od rodz. Mikołajskich          

Czwartek       godz. 18.00…+Stanisława LUBERDA od rodz. Hoffman z Myślenic

Sobota            godz. 18.00…+Stanisława LUBERDA od koleżanek i kolegów z pracy wnuczki Aliny

NIEDZIELA 16.02.2020                            

Godz.   9.00…+Józef WOLSKI.

Porządek Mszy Świętych

Niedziela

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 07.00 i 12.00


KOŚCIELNIKI - godz. 10.30 i 17.00  


WOLICA - godz. 09.00


Poniedziałek-Sobota

GÓRKA KOŚCIELNICKA - godz. 16.00


Poniedziałek-Środa-Piątek

KOŚCIELNIKI - godz. 19.00


Wtorek-Czwartek-Sobota

WOLICA - godz. 18.00

Wesprzyj nasze dzieło. Numer konta: 16 1020 2906 0000 1402 0013 6572

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com