I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Upłynie on pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszych kościoła będą odprawiane: w Górce, codziennie o godz. 16.30, a w pozostałych kościołach wg. porządku Mszy św. tygodniowych. Natomiast w drugiej części Adwentu, tj. od 16 grudnia, roraty będą odprawiane codziennie we wszystkich kościołach. Zapraszamy do udziału dzieci z zapalonymi lampionami, aby przywitać Tego, który ma przyjść.
  1. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary dz. i m., modlimy się za górników i hutników.
  1. W piątek przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Jest to też I-szy Piątek miesiąca grudnia. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.
  1. Dzisiaj po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które to w najbliższych dniach zaniosą do naszych domów Rada Parafialna. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na wystrój Bożonarodzeniowy naszych świątyń. Bóg zapłać!
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowania !
  1. Bóg zapłać za sprzątanie naszych kościołów i za złożone ofiary.

Poniedziałek godz. 16.30…+Janina OCHYL od wnuczki Anety z rodz.

Wtorek           godz. 16.30…+Kazimierz KANIA od rodz. Moksa z Górki

Środa             godz. 16.30…+Janina OCHYL od wnuczki Joli z rodz.

Czwartek       godz. 16.30…++Mikołaj i Eugenia ŁOBODA, z synami: ++Czesławem i Henrykiem i wnukiem +Romanem

Piątek             godz. 16.30…++Maria i Roman KOLEGOWICZ w 44 r. śm. z synami

Sobota           godz. 16.30…+Mikołaj PRUSAK - imieninowa

NIEDZIELA 08.12. 2019

Godz. 7.00…+Jan KROCHMAL z synem +Tadeuszem

12.00…+Janina OCHYL - od chrześniaka Andrzeja z rodz.

Poniedziałek   godz. 19.00…Dziękczynna za otrzymane łaski dla całej rodziny Budzyń z USA

Środa             godz. 19.00 …+Kazimierz KANIA od córki Anny i wnuka Marcina

Piątek            godz. 19.00…+Janina OCHYL od Tadeusza z żoną z Kanady

NIEDZIELA   08.12.2019

Godz. 10.30…+Józefa KAWULA w 3 r. śm. z mężem +Józefem w 2 r. śm. – od córki Anny

18.30…++Andrzej i Halina KAWULA i zm. w rodz.

Wtorek           godz. 18.00…+Bolesław KATARZYŃSKI od Janiny i Mariana Kamińskich

Czwartek       godz.18.00…+Bolesław KATARZYŃSKI od Stanisława i Heleny Baran.

Piątek             godz. 18.00…+Jan DZIADUR z żoną +Stanisławą w r. śm.

Sobota            godz. 18.00…Za dusze wypominane w wypominkach rocznych.

NIEDZIELA 08.12.2019

Godz.   9.00…+Jan DZIADUR z żoną +Stanisławą w r. śm.

17.00…+Bolesław KATARZYŃSKI od rodz: Nowosieleckich i Sendorek.

Porządek Mszy Świętych

Nabożeństwo Różańcowe po Mszy Świętej o godz. 12:00.

Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18:00.

WOLICA - godz. 09.00 i 17.00

Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30.